Instalace AMX modu - komentáře
Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

MiniChat

Zobraz jednotlivé skupiny

Instalace AMX modu

AMX mod je dobrá věc na servery.

1) Co potřebuji stáhnout

Ze stránky modu http://www.amxmodx.org musíme stáhnout AMX MOD X Base podle toho na který os ho chceme dát a Counter Strike Addon znovu podle toho, který mamé OS.
Dále budeme potřebovat metamod.dll, který najdeme na http://www.metamod.org, znovu vybereme ten, který vyhovuje našemu OS.


2) Kam to všechno umístit?

V staženém zazipovaném souboru amxmodx-1.71-base.zip najdeme adresář addons, který musíme rozbalit do složky kde máme cs-ko nainstalované. ( /Program Files/.../cstrike/).

Dále je potřeba rozbalit a zkopírovat adresář addons z amxmodx-1.71-cstrike.zip do stejného umístění ( /Program Files/.../cstrike/) a přepsat vše.

Nyní vytvoříme v adresáři addons adresář metamod a v nšěm znova vytvořit adresář dlls, do kterého umistíme z metamod-1.18-win.zip metamod.dll. Cesta k tomuto souboru bude .../cstrike/addons/metamod/dlls/metamod.dll


3) Jak to zprovoznit?

Otevřeme si notepad, kde do prázdného dokumentu vložíme tento řádek:
win32 addons/amxmodx/dlls/amxmodx_mm.dll
a soubor uložíme jako plugins.ini do adresáře /cstrike/addons/metamod/ - cesta k tomuto souboru bude /cstrike/addons/metamod/plugins.ini .

Dále si v poznámkovém bloku otevřeme soubor liblist.gam (umístění .../cstrike/liblist.gam) A řádek:
gamedll "dlls/mp.dll"
Nahradíme
gamedll
"addons/metamod/dlls/metamod.dll" a uložíme to.
Nyní můžeme spustit server. Když založíme nějakou mapu tak dáme do konzole amx_help. Pokud se nám vypíše nápověda k AMX-ku (seznam příkazů) tak je vše úspěšně nainstalováno. Jestli ne tak si vše znovu přečtěte a pokuste se najít chybu, kterou jste udělali.


4) Jak to nakonfigurovat?

Nyní budeme chtít zprovoznit statistiky otevřeme si adresář .../cstrike/addons/amxmodx/configs/plugins.ini srolujeme dolů až najdeme

; Counter-Strike
;restmenu.amxx ; restrict weapons menu
;statsx.amxx ; stats on death or round
end (CSX Module required!)
;miscstats.amxx ; bunch of events
announcement for Counter-Strike
;stats_logging.amxx ; weapons stats
logging (CSX Module required!)
a přepíšeme takto

; Counter-Strike
;restmenu.amxx ; restrict weapons menu
statsx.amxx ; stats on death or round
end (CSX Module required!) miscstats.amxx ; bunch of events
announcement for Counter-Strike stats_logging.amxx ; weapons stats
logging (CSX Module required!)
A dáme uložit. Tímto jsme zprovoznili statistiky. Nyní bude třeba nadefinovat adminy. V poznámkovém bloku otevřeme soubor .../cstrike/addons/amxmodx/configs/users.ini sjedeme dolů a najdeme tam tyto řádky. Máme tři možnosti na přidání admina buď řádek

"STEAM_0:0:123456" ""
"abcdefghijklmnopqrstu" "ce" - podle SteamID, nebo

"123.45.67.89" ""
"abcdefghijklmnopqrstu" "de" - podle IP adresy, nebo

"My Name" "my_password"
"abcdefghijklmnopqrstu" "a" - podle nicku.

Písmena abcd… označují práva, které mají admini. Tyto práva je možno najít v tomtéž souboru, ale o trochu výš.

Dále si otevřeme soubor modules.ini a v nem najdeme úplně nahoře ; ------------------------------
; Fun - provides extra functions
; ------------------------------
fun_amxx_i386.so
fun_amxx.dll
fun_amxx_amd64.so

;
----------------------------------------------------
; Engine - provides engine functions
core to Half-Life
;
----------------------------------------------------
;engine_amxx_i386.so
;engine_amxx.dll
;engine_amxx_amd64.so


přepíšeme to na tohle

; ------------------------------
; Fun - provides extra functions
; ------------------------------
fun_amxx_i386.so
fun_amxx.dll
fun_amxx_amd64.so

;
----------------------------------------------------
; Engine - provides engine functions
core to Half-Life ;
---------------------------------------------------- engine_amxx_i386.so
engine_amxx.dll
engine_amxx_amd64.so

Teď nějaké konfiguráční soubory

Nyní všechny tyto důležité soubory, které vám předvedu budou mít umístění addonsamxmodxconfigs.

in-game menu (amxmodmenu; nebo -bind "f1" "amxmodmenu")

Nejprve vám objasním co to to in-game menu vůbec je. AMX in-game menu slouží k přehlednému ovládání serveru. Toto menu má výhody, že si nemusíte pamatovat žádné příkazy (jednoduše to naklikáte jak v cs rádiu). Toto je velká výhoda oproti RCON přístupu, kdo měl RCON heslo ten může vše, kdo ho nemá tak zmůže prd. U AMX je to díky admin právům jiné. Takže například soubor maps.ini obsahuje seznam map, který váš server obnáší a které můžete spustit z ingame menu nebo když zadáme do konzole amx_mapmenu, nebo přes ingame menu.

amx.cfg
V hlavním konfiguračním souboru amx.cfg lze nastavit většinu důležitých parametrů.
Tak třeba zde můžete nastavit jaké texty se vám budou míhat na obrazovce, jakou budou mít časovou prodlevu nebo barvu.

clcmds.ini
Tento soubor obsahuje seznam příkazů, jako např. slay player killne toho hráče kterého vyberete (spouští se přes ingame menu), kick atd.

cmds.ini (amx_cmdmenu)
Tento soubor obsahuje seznam příkazů, které lze vykonat na serveru a jsou dostupné z in- game menu. Např. restart serveru. Pause serveru atd.

cvars.ini
Soubor cvars.ini má na první pohled podobnou funkci jako soubor clcmds.ini, tento soubor byl určen pro příkazy s pevně zvolenými parametry, ale soubor cvars.ini dovoluje tyto parametry měnit. Syntaxe je následující: [proměnná] [hodnoty] … [přístupová práva] Pro lepší pochopení malá ukázka: "mp_startmoney" "800" "16000" "u" Tento řádek vám umožní měnit po restartu množství peněz. Na startu 800$ a později 16000$ .

modules.ini
V tomto souboru je možné vypínat a zapínat moduly pro AMX. Každý z těchto modulů zajišťuje určité funkce pro AMX, na něž jsou vázány pluginy do AMX. Např. bez fun modulu (fun_mm.dll) by nefungoval známý warcraft3 plugin, protože tento modul zpřístupňuje amxmodu přesně ty blbinky (blesky, teleportace, zrychlení, skákání a další) které tento plugin potřebuje.

plugins.ini
Další důležitou vlastností amxmodu jsou pluginy. Všechny pluginy jsou umístěny v adresáři plugins.

Vložení pluginů do hry: U tady tohoto souboru si vysvětlíme přidávání pluginů. Soubor plugins.ini obsahuje už několik pluginů, ale my je tam může přidat další, které si můžeme najít na http://www.amxmodx.org . Pro příklad jsem vybral takový jednoduchý timmer plugin na http://www.amxmodx.org/forums/viewtopic.php?p=20582 . Vždy když si budeme chtít přidat do amx-ka nějaký plugin tak si vše pečlivě přečteme a dáme download u našeho případu TimeProjector.sma, poté tento soubor skopírujeme do addonsamxmodxscripting . V tomto adresáři spustíme soubor compile a necháme pracovat. Všechny soubory v této složce s příponou .sma budou scompilovány do adresáře addonsamxmodxscriptingcompiled v tomto adresáři si najdeme soubor TimeProjector.amxx tento soubor zkopírujeme do adresáře addonsamxmodxplugins Pak v adresáři configs spustíme soubor plugins.ini srolujeme dolů až najdeme tyto řádky

; Custom - Add 3rd party plugins here

Pod tyto řádky budeme vkládat pluginy u našeho příkladu TimeProjector.amxx a dáme uložit. Ještě před tím, než spustíme server tak si nastavíme čas new game  v kolonce create server zmáčkneme na složku game  a v kolonce timer per map si zvolíme časový limit. Spustíme server a jestli nám v pravo nahoře naběhne bílé písmo udávající čas a pod tím nextmap. Takto se budou dávat další různé pluginy, které si budete chtít nahrát na server.

speech.ini (amx_speechmenu)
Soubor speech.ini obsahuje seznam zvuků a hlášek, které lze spustit ze speech menu. Zvuky mohou být dvojího typu. Buď jsou zvuky přehrány ze souboru wav, nebo přes integrovaný VOX systém. Standardní soubor speech.ini obsahuje jenom zvuky využívající systém VOX. Syntaxe je následující: [popis] [příkaz] [značky] [přístupová práva] Následující příkaz ukazuje hlášku s názvem Fire in the hole!, která využívá VOX systém, při spuštění se ozve všem hráčů (značka c), po vykonání příkazu Vás to vrátí zpět do menu a navíc je tento příkaz dostupný jenom uživatelů s právem u. "Fire in the hole!" "spk 'vox/fire in the hole'" "cd" "u" Pokud si chcete přidat vlastní zvuky, nebo hlášky musíte je mít uložené ve formátu wav, v adresáři cstrike/sound/misc. Například chcete přidat hlášku s názvem Nekempit!, kterou máte uloženou ve výše zmíněném adresáři pod názvem stopcamping.wav. Značky a přístupová práva necháme standardní: "Nekempit!" "spk 'misc/stopcamping.wav'" "cd" "u"

configs.ini (amx_cfgmenu)
Tento soubor obsahuje seznam konfiguračních souborů, které mohou být spuštěny z menu. Pokud chcete přidat vlastní konfigurační soubor, např. pro counter-strike deathmatch s názvem csdm.cfg, umístěte jej do adresáře cstrike a přidejte do souboru configs.ini tento řádek: "CStrike Deathmatch" "exec csdm.cfg;servercfgfile ''" "a" "u"

Na závěr
Pro lepší ovládání serveru si radsi nabindujte menu příkazy

bind "f1" "amxmodmenu" - pro snadné spuštění ingamemenu

bind "f2" "amx_cmdmenu" – pro rychlou pausu a restart

bind "f3" " amx_speechmenu " – pro rychlý vstup do VOX systému

| Autor: WoD.RaWeN | Vydáno dne 26.04.2007 |
| Zobrazit komentáře (9) | Přečtení: 11240x | Hodnocení: 2.44 / Hodnotilo: 43 |Použij hodnocení jako ve škole!
1 / 2 / 3 / 4 / 5
Posted: 27.04.2007 11:24:26 | By: linuz
RaWeN kde jsi sehnal navod? *rofl*

Posted: 30.09.2007 22:46:25 | By: Raptile
Cau ja se spiš chtěl zeptat mam to uš udělane a mam tam dokonce i spoustu pluginy fše funguje al když to chceme hrat přes hamachi a ja založim tak on neviti ty statistiky ano nesliši ty zvuky prostě nic :-( neviš jak to mam udělat aby to prostě fungovalo dik

Posted: 04.10.2007 20:47:28 | By: picus
kriple ten tvuj nawod mi skurvil celi csko!!

Posted: 18.10.2007 14:52:06 | By: RaWeN
Reptile sry za pozdni odpoved ale když sem to delal normalne pres net tak zvuky fungovali skus to jestli kdyz to zalozis normalne jestli ti to tam funguje pač kdyz tam nemaš amx tak ty zvuky taky nejdou myslim ty hlasky jako "cover me" atd a když si psal že to maš vše a de ti to tak to fakt nevim kde muze bejt chyba

Posted: 28.10.2007 14:08:16 | By: Raptile
No ja bych založil normalně ale on by se nepřipojil nemam veřejnou ip :-(.Skoušel sem to tim způsobem že sem hral cs s amx modem a založil kamoš se připojil přes hamachi.umě amx mod fungoval ale uněj nic on hral normalně jak bez amx.Mysliš že přes hamachi to nejde hrat s amx modem? Dik za otpověď

Posted: 28.11.2007 13:15:30 | By: RaWeN(nehce se mi prihlasovat)
Raptile dej icq nak to skusime pač takle resit to nema cenu

Posted: 03.01.2008 01:43:04 | By: Raptile
Tu maš to moje icq jestli si namě aspominaš dlouho sem se tu neukazal :-( tak mi helpni pls 356976206

Posted: 30.01.2008 15:48:24 | By: Leader
Idiote meles hovna,ja si to podle tohohle navodu vsechno zprovoznil. bude to asi tim,ze jses moc low...

Posted: 23.03.2008 14:32:45 | By: juro
nerozumiem....niesom na to odbornik


Přidání komentáře

Jméno
E-mail(Nepovinné položky)
Obsah


Zpět

Hlavní stránka
Created by Syberij
Designed by $cR4tcH & Syberij
Optimalized for resolution 1024x768 & 1280x1024
Optimalized for Mozilla Firefox & IE 6 and upper
© 2007 Syberij